Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu


uczniowska

"Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien teraźniejszości ani nie ma prawa do przyszłości Józef Piłsudski
Wycieczka klas pierwszych    Dnia 5 października 2010r. odbyła się wycieczka dla klas pierwszych do Mamuciej Doliny. Wyjechaliśmy zgodnie z planem o godz. 8.00. Opiekunami grupy byli: pani Małgorzata Pieńkos, pani Aneta Dyjak. Swoją obecnością zaszczycił nas pan dyrektor StanisłaW Godzina.
    W czasie podróży słuchaliśmy muzyki, rozmawialiśmy, robiliśmy zdjęcia i miło spędzaliśmy czas. Gdy dojechaliśmy czekał na nas przewodnik. Na miejscu nauczyliśmy się bardzo ważnych rzeczy, przydatnych dla ludzi średniowiecza, m. in: jak rozpalić ognisko beż użycia zapałek, jak strzelać z łuku, jak dokładnie wykopać z ziemi kości? Podziwialiśmy domki zbudowane dla ludzi średniowiecza. Podzieleni na dwie grupy: łosie i wilki, konkurowaliśmy w wielu dyscyplinach. Po dniu pełnym wrażeń piekliśmy kiełbaski oraz chleb własnej roboty. Największą atrakcją było dla nas zjedzenie węża zaskrońca.
    Chociaż było zimno nie daliśmy zwieść się pogodzie. Wróciliśmy do domu pełni podziwu i niezapomnianych wrażeń.
Template & Design by Sliffka