Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu

Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu


uczniowska
"Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien teraźniejszości ani nie ma prawa do przyszłości Józef Piłsudski


Wydarzenia

  Akademia Uczniowskacogito

COGITO ERGO SUM


     6 czerwca 2012r. nasza szkoła gościła już po raz 12 uczniów gimnazjów powiatu ostrołęckiego, którzy stoczyli bój o tytuł MISTRZA COGITO. Zawody te odbyły się w ramach konkursu logicznego myślenia COGITO ERGO SUM, którego organizatorami była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Myszyńcu i nasze gimnazjum. Autorką zadań dla gimnazjalistów lubiących „łamać sobie głowę” była pani Alina Anna Żmudzińska – psycholog z PPP w Myszyńcu, która jest związana z konkursem od jego początku. Tym razem przygotowała dla uczniów 15 zadań, które wymagały następujących umiejętności: logicznego wyciągania wniosków, zdolności przetwarzania informacji optycznej; rozpoznawania wyrazów o tym samym znaczeniu, określania analogii, znajomości przysłów; znajomości reguł matematycznych. Organizatorkami konkursu w gimnazjum są nauczycielki matematyki : pani Wioletta Napiórkowska i pani Marlena Czaplicka. O godzinie 9.00 stanęło do boju 24 uczniów z następujących gimnazjów: Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie Zespół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Publiczne Gimnazjum w Lelisie Gimnazjum Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce Gimnazjum Nr 3 w Ostrołęce Gimnazjum Nr 4 w Ostrołęce Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie – Borkach Gimnazjum w Ołdakach Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu Po 60 minutach „łamania uczniowskich głów” nauczyciele, którzy przybyli do nas wraz z uczniami, przystąpili do sprawdzania ich efektów, pod nadzorem autorki zadań - p. Żmudzińskiej. Wyniki konkurencji były następujące: I miejsce - Julia Szczepanek 21,5 pkt z Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu, Krzysztof Kurzych 21,5 pkt z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie – Borkach, II miejsce – Grzegorz Kacprzyński 21 pkt z Gimnazjum Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce, III miejsce – Adam Trzaska 20,5 pkt z Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie, wyróżnienie-Aleksandra Jastrzębska 20 pkt z Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu, Michał Kotowski 19,5 pkt z Gimnazjum Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce. Gimnazja zdobyły następującą liczbę punktów: Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie – Borkach - 55,5 pkt Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu - 55, 5 pkt Gimnazjum Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce - 53 pkt Gimnazjum Nr 3 w Ostrołęce – 49,5 pkt Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie - 47, 5 pkt Zespół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Publiczne Gimnazjum w Lelisie – 46 pkt Gimnazjum w Ołdakach - 42,5 pkt Gimnazjum Nr 4 w Ostrołęce - 32, 5 pkt Nagrody, które ufundował pan Stanisław Godzina - Wójt Gminy Rzekuń zostały wręczone zwycięzcom przez pana Stanisława Godzinę – Wójta Gminy Rzekuń , panią Beatę Laskowską - Wice Dyrektora Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Myszyńcu, panią Bożenę Jaskólską - Dyrektora Gimnazjum w Rzekuniu i panią Alinę Annę Żmudzińską. Zapraszamy za rok na kolejny konkurs!

V bieg

             16.10.2011  V Bieg AG bez limitu
                                   Ostrołęka i okoliceDOBRY BIEG !!!

    Dziesiątki wolontariuszy, setka uczestników, hojni sponsorzy to powód do wielkiej satysfakcji po organizacji wielkiej imprezy biegowej, która odbyła się w Rzekuniu 16 października 2011r.
     Z okazji zakończenia sezonu biegowego 2011 chcemy podziękować wszystkim, którzy przyłożyli swoją rękę do organizacji i rozwoju imprez biegowych w Gminie Rzekuń. Wiemy, że czasami stoicie w cieniu, ale bez Was nie poradzilibyśmy sobie z organizacją tak dużych imprez. Oddajecie nam swoje zamiłowanie do sportu, poświęcacie wolny czas, pracujecie dla dobra Organizatora i właśnie za to chcemy Wam serdecznie podziękować.
     Jesteście wyjątkowymi ludźmi, z którymi miło pracować. Bez Was, tak jak bez zawodników, nie byłoby tego biegu.
     Organizator bez wsparcia finansowego nigdy nie zostanie "dobrym organizatorem"... a w naszym przypadku dzięki hojności Urzędu Gminy w Rzekuniu w osobach Pana Wójta Gminy Stanisława Godziny oraz Pana Przewodniczącego Rady Edwarda Gryczki "V bieg AG bez limitu Ostrołęka i okolice" w ocenie większości zawodników wypadł znakomicie.
      Dla przybliżenia atmosfery jaka panowała na biegu wypada przytoczyć kilka komentarzy zawodników, którzy uczestniczyli w naszej imprezie:
     RYSZARD - "Witam serdecznie - pragnę podziękować wszystkim którzy przyczynili się to tego że "V Bieg AG bez limitu" zakończył się tak wielkim sukcesem . Wszystko było dopięte do ostatniego guzika - brawo brawo i jeszcze raz brawo dla organizatora pomysłodawcy . I sponsorów .Taki bieg na długo pozostanie w pamięci wszystkich którzy w nim wystartowali . Jestem o tym przekonany:)
     Mam nadzieje że za rok znowu będziemy się wszyscy świetnie bawić i to w jeszcze większym gronie . Z poszanowaniem Rysiek." "Część artystyczna poprzedzająca ceremonię wręczania nagród była strzałem w dziesiątkę. Piękne dziewczyny, zdolne i do tego świetnie zaśpiewały. Naprawdę chciało się słuchać:)"
     JACEK - "Biegacz usatysfakcjonowany ;-) Mieliśmy dziś wielką przyjemność brać udział w bardzo fajnej imprezie /Rzekuń/. Atmosfera, organizacja, frekwencja, mooooc nagród, dobry termin. Szybka płaska trasa, choć nieco dłuższa niż obiecane 10km, to jednak nie miało dziś większego znaczenia. Dzięki za miło spędzony czas i włożony wysiłek oraz entuzjazm w organizację zawodów :-)"
     KAMIL - "Rewelacja w Rzekuniu.. :) Kapitalna impreza..!!! Szukam na siłę jakichkolwiek "usterek" ale nie da się..! Ch****a, nie da się..! :) Świetna atmosfera, pogoda jak na zamówienie, grochówka pyszna, występy dziewczyn, medale dla wszystkich (a jednak), woda na trasie (rzadko to się zdarza o takiej porze w biegach na 10 km), trasa idealna do życiówek itd. Może tylko atestu brakuje ale to nic nie zmieni w mojej opinii o biegu. Jestem szczęśliwy, że w moich stronach powstał taki bieg. Nie ominę już żadnego biegu AG bez limitu Dziękuję serdecznie organizatorom..!" ... i wiele innych.
     Sponsorzy to miłośnicy sportu, którzy znają potrzeby sportowców i dzięki Nim każdy zawodnik otrzymuje fajną niespodziankę za trud włożony podczas pokonywania trasy. Chcemy bardzo serdecznie podziękować firmom oraz ich przedstawicielom za wsparcie:
     Agro-Metal-Jacek Dmochowski, BestOffice-Jarosław Jakubiak, Centrum-Wiesław Sacharski, BGŻ S.A.-Ewa Kaczorowska, IZBUD-Józef Liberacki, Kasa Stefczyka-Paweł Maciejewski, Kwadrans-Emilia Choromańska, MG SPORT-Grzegorz Kaczorowski, MojaOstroleka.pl-Krzysztof Chojnowski, PLAY-Filip Wasiński, Strauss Cafe-Jacek Kołakowski.
     Wolontariusze, bez których nie odbywa się żadna impreza. To osoby o dobrych sercach i uśmiechniętych twarzach. Nasz wolontariat to aż 56 osób:
1 Theoni Anastassopoulou
2 Andrzej Bednarczyk OSP w Rzekuniu
3 Adrian Biedka
4 Agnieszka Biedka
5 Łukasz Bona
6 Jacek Czaplicki
7 Łukasz Dąbrowski OSP w Rzekuniu
8 Łukasz Dębek 9 Przemysław Dudziak
10 Bogumiła Dzwonkowska
11 Zenon Dzwonkowski
12 Stanisław Florczykowski OSP w Rzekuniu
13 Mateusz Frydrych OSP w Rzekuniu
14 Wiesław Frydrych OSP w Rzekuniu
15 Anita Gawryś wokal
16 Marta Gniazdowska wokal
17 Zygmunt Grzymała OSP w Rzekuniu
18 Robert Guz
19 Jerzy Jabłonowski
20 Marek Jaskólski
21 Janusz Jaśkiewicz MOSiR w Ostrołęce
22 Małgorzata Karczewska
23 Antoni Karczewski
24 Olga Kołakowska „Filip”
25 Izabela Kraska
26 Danuta Kupis
27 Agnieszka Majewska Gimnazjum w Rzekuniu
28 Leszek Małkowski
29 Mateusz Nadrowski OSP w Rzekuniu
30 Stanisław Napiórkowski OSP w Rzekuniu
31 Piotr Niziołek OSP w Rzekuniu
32 Elżbieta Olkowska
33 Magdalena Olkowska
34 Paulina Olkowska
35 Marek Olkowski
36 Klaudia Pianko wokal
37 Bartosz Pliszka
38 Klaudia Przeradzka wokal
39 Agnieszka Saj
40 Danuta Saj
41 Michał Saj
42 Anna Siemiątkowska
43 Sabina Sienkiewicz MOSiR w Ostrołęce
44 Łukasz Szczepanek OSP w Rzekuniu
45 Damian Świerdzewski
46 Michał Tyszka OSP w Rzekuniu
47 Alina Wysocka
48 Mateusz Zając OSP w Rzekuniu
49 Magdalena Zalewska
50 Małgorzata Zalewska
51 Bogdan Zalewski
52 Anna Zarzycka
53 Justyna Zarzycka
54 Ola Zaurska
55 Małgorzata Żebrowska
56 Krzysztof Żebrowski
oraz Panie z Gimnazjum w Rzekuniu, które po nas posprzątały :)
     Kolejnym bardzo istotnym elementem była lokalizacja imprezy, zabezpieczenie oraz specjalistyczna pomoc techniczna. Z tego miejsca dziękujemy Pani Bożenie Jaskólskiej Dyrektor Gimnazjum w Rzekuniu za udostępnienie obiektu Szkoły, Panu Komendantowi OSP w Rzekuniu Wiesławowi Frydrychowi za zabezpieczenie trasy oraz Pani Sabinie Sienkiewicz i Januszowi Jaśkiewicz z MOSiR w Ostrołęce za pomiar czasu.
     Dziękujemy Wam Nasi Drodzy! To był dobry BIEG.

ORGANIZATORZY

Robert Biedka
Marek Karczewski
Mariusz Kubeł
Paweł Maciejewski
Sławomir Saj
Norbert Siemiątkowski


wycieczka

Wspomnienia z wycieczki do Warszawy


     Walory edukacyjne stolicy Polski…

W dniu 20.09.2011r. uczniowie Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu, uczestniczący w projekcie ,, Akademia Uczniowska”, wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy . O godz. 6.45 stawiła się cała 45-osobowa grupa wraz z nauczycielami . Przed godziną 9.00 byliśmy w stolicy Polski . Zwiedzanie zaczęliśmy od Placu Zamkowego. Widać było stamtąd nowo wybudowany stadion narodowy . Następnie podążaliśmy Krakowskim Przedmieściem pod Pałac Prezydencki . Podziwialiśmy również najdroższy hotel w Polsce - Bristol , w którym Maria Skłodowska-Curie świętowała otrzymanie Nagrody Nobla. W międzyczasie oglądaliśmy ,, Ławeczkę Chopina”, na którą dziś można usiąść, jak również posłuchać utworów tego znanego kompozytora. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk im. Tadeusza Manteuffla. Wysłuchaliśmy tam bardzo interesującego wykładu na temat: ,, Miasta w XVI w.” , który poprowadził p. Marek Słoń . Dowiedzieliśmy się jak powstają mapy i , że jest to bardzo pracochłonny proces . Po półtora godzinnym wykładzie udaliśmy się do Muzeum Ewolucji, znajdującego się w Pałacu Młodzieży Pałacu Kultury i Nauki. Obejrzeliśmy tam bardzo ciekawe wystawy dotyczące ,, Ewolucji Dinozaurów” i „Zwierząt Drapieżnych”. Najciekawszą częścią był fakt, że w Polsce również odkryto pozostałości po dinozaurach. Po obejrzeniu ekspozycji udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie spędziliśmy ok. 3 godzin na oglądaniu i korzystaniu ze wszystkich możliwych atrakcji obiektu. W Centrum można było posiąść wiedzę na wiele tematów m.in. taką, jakie części naszego mózgu odpowiadają za poszczególne zdolności i wiele innych. Wisienką na torcie naszej wycieczki była największa galeria handlowa w Polsce, mianowicie ,,Arkadia”. Mieliśmy chwilę czasu, aby zjeść coś pysznego i pooglądać wystawy sklepowe . Około godziny 19.00 wyjechaliśmy w drogę powrotną. Przed godziną 21.00 byliśmy z powrotem w miejscu rannej zbiórki. Wycieczka bardzo nam się podobała, dlatego zaliczamy ją do udanych. Bardzo dziękujemy wszystkim za jej zorganizowanie.

Olga Szwed kl. II awybory do SU

Święto szkolnej demokracji


    W piątek 16 września 2011 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Po raz pierwszy w nowej formie, przy poszanowaniu zasad demokratycznego państwa, z zachowaniem tajności, bezpośredniości, powszechności, równości i proporcjonalności, młodzież oddała swoje głosy na przewodniczącego samorządu i jego członków. Na 228. uprawnionych do głosowania w wyborach wzięło udziały 193 osoby. Dało to wysoką frekwencję, sięgającą 84,65%. Świadczy to o wysokim poziomie świadomości naszej młodzieży i dobrze rokuje na przyszłość. Nowa forma wyborów bardzo przypadła do gustu młodym wyborcom, karty do głosowania, kabiny i urna wyborcza stanowiły bowiem przedsmak tego, co spotka ich w dorosłym życiu. Miejmy nadzieję, że wówczas dokonają równie trafnych i mądrych wyborów.


rozpoczęcie roku

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011 / 2012


1 września odbyła się inauguracja roku szkolnego 2011/12. Cała społeczność szkolna uczestniczyła najpierw we mszy świętej, a następnie przeniosła się do budynku szkoły. Gośćmi inauguracji byli: Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Rzekuniu ks. kanonik Jan Mrowca, pan Stanisław Godzina Wójt Gminy Rzekuń oraz pani Anna Rudnicka – przedstawiciel Rady Rodziców. Podczas uroczystości, po serdecznych powitaniach przybyłych, wszyscy wysłuchali w części oficjalnej refleksji dotyczącej 72 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Tego dnia dzieci nie poszły do szkoły i nie napełniły jej swoim radosnym gwarem. Wojna rozpętana przez hitleryzm w 1939 roku była wymierzona w to, co dla ludzi najcenniejsze – w ich wolność i poczucie godności. Następnie obecni na sali mogli wysłuchać części artystycznej. W bardzo zabawny sposób przedstawiona została relacja z pierwszego dnia nauki w szkole, relacje z której zdał wysłannik TVP. Po kolei usłyszeliśmy relację ucznia, uczennicy, woźnej i nauczycielki. Całą uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem pani Agnieszki Majewskiej. Następnie głos zabrała dyrektor Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu - pani Bożena Jaskólska. Szczególnie serdecznie przywitała uczniów klas pierwszych, przedstawiła wychowawców, wszystkim życzyła owocnej pracy i sukcesów oraz poinformowała, że w obecnym roku naukę rozpoczęło 198 uczniów. Głos zabrał również Wójt Gminy Rzekuń – pan Stanisław Godzina – wieloletni dyrektor naszego gimnazjum - który z sentymentem wraca i uczestniczy wspólnie z całą społecznością w uroczystościach. Po uroczystości uczniowie rozeszli się do sal na spotkanie z wychowawcami. W ten sposób nasze Gimnazjum rozpoczęło nowy rok szkolny.


koniec roku

Zakończenie roku szkolnego 2010 / 2011      22 czerwca o godzinie 9.00 w naszym gimnazjum rozpoczęliśmy uroczystość kończącą rok szkolny 2010/2011. Zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie mogli obejrzeć (w części nieoficjalnej uroczystości) współczesną wersję baśni o ,,Kopciuszku” – wystawioną przez uczniów klasy 3c i 1c ; mogli też wysłuchać piosenki w wykonaniu Anity Gawryś – uczennicy klasy 3b. Wystawiona baśń zebrała duże brawa . Jej treść przypomniała, szczególnie absolwentom, że warto się uczyć , bo ,,choć za skrzydła się płaci , (…) bądźmy skrzydlaci”- jak głosiły słowa Jana Sztaudyngera – motto przedstawienia . Biedny Kopciuszek dzięki nauce i ciężkiej pracy wyzwolił się spod tyranii Macochy , założył z Księciem firmę i był bardzo szczęśliwy i bogaty. W części oficjalnej uroczystości zabrała głos p. Dyrektor Bożena Jaskólska , która podsumowała pracę uczniów i nauczycieli w całym roku szkolnym .Szczególne gratulacje skierowała do stu absolwentów gimnazjum , życząc im powodzenia w dalszej edukacji .Pani Dyrektor wraz z wychowawcami oraz Wójtem Gminy Rzekuń wręczyła także najważniejsze wyróżnienie przyznawane najlepszym absolwentom naszego gimnazjum. W tym roku szkolnym zdobyli je : Monika Gawek z klasy 3d oraz Adam Żebrowski z klasy 3c. Gimnazjaliści zostali także nagrodzeni za: szczególne osiągnięcia sportowe, trzyletnią pracę w chórze szkolnym, za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, działalność na rzecz szkoły, pracę w sklepiku szkolnym oraz za największą liczbę przeczytanych książek. Po ogólnych życzeniach od pani Dyrektor i pana Wójta , a także po uroczystym pożegnaniu uczniów , rodziców, nauczycieli oraz pracowników obsługi spotkanie dobiegło końca… I tak zaczęliśmy WAKACJE !!!


Cogito Ergo Sum

Cogito Ergo Sum     Dnia 1 czerwca 2011r. w Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu odbyła się jedenasta edycja konkursu logicznego myślenia „Cogito Ergo Sum”. Celem wspomnianego konkursu jest: zachęcanie uczniów do rozwijania umiejętności wizualnych, praktycznych, matematycznych i werbalnych.
      Organizatorami konkursu byli: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Myszyńcu i Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu.
Zadania konkursowe przygotowała pani psycholog Alina Żmudzińska, która pełniła również nadzór merytoryczny w czasie trwania konkursu. Organizatorkami konkursu w Gimnazjum w Rzekuniu były nauczycielki matematyki: Wioletta Napiórkowska i Marlena Czaplicka.
W konkursie wzięło udział 18 uczniów z 6 gimnazjów:
Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie
Zespół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Publiczne Gimnazjum w Lelisie
Gimnazjum Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce
Gimnazjum Nr 2 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ostrołęce
Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie - Borkach
Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu
      Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00 i trwał 80 minut. Prace uczniów były sprawdzane przez nauczycieli pod nadzorem p. Aliny Żmudzińskiej.
      Uczniowie z największą liczbą punktów: I miejsce - Magdalena Mierzejewska - 24 pkt Zespół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Publiczne Gimnazjum w Lelisie
II miejsce – Karol Waszczak – 23 pkt Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie - Borkach
III miejsce – Maria Choromańska – 21 pkt Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie
IV miejsce –Maciej Kubeł - 20 pkt Gimnazjum Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce
Piotr Tyc – 20 pkt Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie - Borkach
Adam Trzaska – 20 pkt Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie
Julia Szczepanek – 20 pkt Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu
Adrian Nadrowski – 20 pkt Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu

     Gimnazja zdobyły następującą liczbę punktów:
Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie – Borkach – 61 pkt
Zespół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Publiczne Gimnazjum w Lelisie – 56 pkt
Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie – 54 pkt
Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu – 54 pkt
Gimnazjum Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce – 47 pkt
Gimnazjum Nr 2 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ostrołęce – 40 pkt

     Nagrody, które ufundował pan Stanisław Godzina - Wójt Gminy Rzekuń w wysokości 500 zł, zostały wręczone zwycięzcom przez pana Stanisława Godzinę – Wójta Gminy Rzekuń, panią Bożenę Jaskólską- dyrektora Gimnazjum w Rzekuniu i panią Alinę Żmudzińską.
I miejsce GŁOSNIKI CREATIVE 2.1 INSPIRE T3130
KAMERA MICROSOFT VX – 800 Win USB Port ER
II miejsce LOGITECH WEBCAM HD C270 + SŁUCHAWKI H120
ZESTAW iBOX NAUTILIUS 2 KIT KLAW. I MYSZ OPT. USB
III miejsce SŁUCHAWKI Z MIK. CREATIVE FATALITY GAMING HS -800Lekcje w terenie

Lekcje w terenie - Nowogród 6 maj 2011

Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski 30 kwiecień 2011Beatyfikacja

Beatyfikacja Jana Pawła II.
Rocznica Konstytucji 3 Maja


      Beatyfikacja Jana Pawła II to wydarzenie niezwykłe nie tylko w dziejach naszego narodu, ale też chrześcijaństwa. Postanowiliśmy je uczcić 29 kwietnia uroczystością, dzięki której udało nam się zaprezentować zaproszonym gościom i społeczności szkolnej Papieża-Polaka nie jako postać pomnikową, ale człowieka, który oprócz religijnej wielkości, potrafił być zwykłym, pełnym humoru, dystansu do siebie, życzliwie nastawionym do wszystkich człowiekiem. Równo rozłożone w scenariuszu akcenty i artystyczne talenty naszych uczniów pozwoliły na przedstawienie tego, co wżyciu Karola Wojtyły było podniosłe i utkwiło nam w pamięci, oraz tego, co zwyczajnie ludzkie i być może umknęło naszej uwadze. Połączenie gry z umiejętnie dobraną prezentacją multimedialną oraz piosenkami i pieśniami (wybrzmiała również ulubiona papieska „Barka”) przykuło uwagę widzów, którzy powagą, a kiedy trzeba uśmiechem, reagowali na to, co działo się „na scenie”. Wyjątkowość uroczystości polegała także na tym, że połączyliśmy w niej beatyfikację z obchodami 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wykorzystaliśmy słowa Jana Pawła II poświęcone temu wydarzeniu oraz inne wypowiedzi, w których pięknie mówił o ukochanej ojczyźnie. Zatem ta trwająca blisko godzinę uroczystość wprowadziła nas w nastrój zbliżających się ważnych dla Polaków chwil.Mistrzowie akordeonu

Mistrzowie akordeonuVI rocznica śmierci Papieża

VI rocznica śmierci Papieża - Polaka Jana Pawła IIPierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole
      Uczniowie naszego gimnazjum witali wiosnę bardzo hałaśliwie i z entuzjazmem. W związku z obchodami Pierwszego Dnia Wiosny brali oni udział w różnorodnych konkursach i rozgrywkach sportowych. Klasy wykazywały się talentami wokalnymi i tanecznymi podczas konkursu na klasową piosenkę. Z największą aprobatą jurorów spotkało się wykonanie przez klasę IIIC piosnki „Wiosna” oraz występ chłopców z klasy IIA. Mieliśmy też okazję wysłuchać piosenek Klaudii Pianko i Anity Gawryś, którym akompaniował absolwent gimnazjum, Mateusz Żebrowski. W tym samym dniu wymienione uczennice brały również udział w III Gimnazjalnym Przeglądzie Piosenki Angielskiej w Zespole Szkół numer 3 i zajęły drugie i trzecie miejsce. Następnie klasy wzięły udział w Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych. Uczniowie współzawodniczyli w grupach klasy I, klasy II oraz klasy III. Na turnieju panowała prawdziwie sportowa atmosfera, a koledzy i koleżanki z klas kibicowali zażarcie. Na koniec dnia uczniowie wykazywali się wiedzą w konkursie Milionerzy, a pytania były z pewnością podchwytliwe. Mimo to zawodnikom udało się odpowiedzieć poprawnie na wiele spośród nich. Wtedy też rozstrzygnięto dwa pozostałe konkursy. W konkursie literackim, na Limeryk o Wiośnie zwyciężyła A. Niedźwiedzka, uczennica klasy IIA. Natomiast w konkursie na najwyższą w tym dniu frekwencję laureatami zostali uczniowie klasy IIA. Zwycięzcy konkursów i rozgrywek sportowych zostali nagrodzeni słodkimi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.Mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej chłopców     19 marca 20011 r. w Kadzidle odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców. Swietnie
spisała się nasza drużyna zajmując drugie miejsce w gronie 6 najleprzych zespołów w Powiecie
Ostrołęckim. Pozostaje żal, że do zawodów wyższego szczebla awansowała tylko drużyna zwycięska.
Oto końcowa klasyfikacja i kilka fotek:

1. Gimnazjum w Baranowie
2. Gimnazjum w Rzekuniu
3. Gimnazjum w Dylewie
4. Gimnazjum w Kadzidle
5. Gimnazjum w Goworowie
6. Gimnazjum w Obierwia

Walentynki 2011     11 lutego w naszej szkole odbyły się Walentynki. Już od kilku dni zainteresowani wrzucali listy dla swoich sympatii do urny, przygotowanej przez Patrycję i Olę. Klasa (nr 3)wyglądała jak po dotyku Amora, rozwieszona różowymi serduszkami.
     Od pierwszych godzin, oczekiwanego przez wszystkich zakochanych dnia, dziewczęta zaczęły segregować Walentynki. Po ukończeniu pracy wszyscy uczestnicy byli bardzo usatysfakcjonowani.
     Na ostatnich lekcjach dziewczęta: Julia, Karolina i Wiola roznosiły Walentynki, co w każdej klasie podczas ich przybycia, wywoływało wiele radości.
WEWNĘTRZNE EGZAMINY GIMNAZJALNE KL. II      Na przełomie lutego i marca odbyły się w naszej szkole wewnętrzne egzaminy gimnazjalne kl. II. Ideą takich próbnych testów jest stworzenie możliwości uczniom sprawdzenia swojej wiedzy z poszczególnych części egzaminu oraz jak najlepszego przygotowania się do egzaminu gimnazjalnego po klasie III.
      Obecne klasy II w przyszłym roku, czyli w 2012, napiszą ten egzamin zgodnie z jego nową formułą, wprowadzającą zmiany w zakresie poszczególnych części egzaminu gimnazjalnego.

- Egzamin humanistyczny zostanie podzielony na zadania z zakresu języka polskiego oraz z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie;
- Egzamin matematyczno - przyrodniczy na część matematyczną i z zakresu przedmiotów przyrodniczych.
- Egzamin gimnazjalny z języka obcego nowożytnego na poziomie rozszerzonym będzie obowiązkowy dla uczniów, którzy kontynuowali w gimnazjum naukę języka obcego nowożytnego rozpoczętą w szkole podstawowej. Pozostali uczniowie będą mieli możliwość przystąpienia do egzaminu na tym poziomie.
      Na zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu uczeń otrzyma wynik procentowy i wynik centylowy dla każdego z 5 lub 6 zakresów.
      Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej www.cke.edu.pl opublikowany został „Informator o egzaminie gimnazjalnym od roku szkolnego 2011/2012”, w którym opisane zostały warunki przeprowadzania egzaminu wraz z nowymi zasadami konstruowania i oceniania zadań.
      Przed feriami 9 lutego uczniowie klas drugich napisali zgodny z tą formułą egzamin z języka angielskiego, 2 marca – matematyczno – przyrodniczy, a 3 marca – humanistyczny.
     Wkrótce zostaną podane wyniki, do których analizy zachęcamy uczniów i rodziców.
„CZAS DOJRZEWANIA”


      „Ciesz się każda chwilą, abyś potem nigdy nie żałował, że utraciłeś młodość”
– po raz kolejny gimnazjaliści z Rzekunia skorzystali z propozycji repertuarowej Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Ostrołęckie Centrum Kultury 2 marca 2011 roku zgromadziło młodą publiczność, która miała okazję obejrzeć spektakl „ Czas dojrzewania”.
      Sztuka opowiada o najważniejszych etapach w życiu każdego człowieka. To sceniczna historia o dorastaniu, poszukiwaniu własnych dróg, poznawaniu świata pozwala młodym ludziom utożsamiać się z własnymi doświadczeniami. Przedstawienie pokazuje historię pierwszej miłości i niepowodzeń, pierwszych zbuntowanych zachowań, a jednocześnie planów i marzeń na przyszłość.
      Spektakl opowiadał o wędrówce młodego człowieka w dorosłość, o podróży pełnej samodzielnych decyzji, o zagrożeniach współczesności, o nadziei i spełnionych marzeniach. Problemy bohaterów: Wiki, Magdy i Marcina mogą się przydarzyć każdemu z nastolatków.
      Najważniejsze jednak jest przesłanie spektaklu: Nigdy się w życiu nie poddawać i zawsze dążyć do wyznaczonego celu.       W spektaklu wykorzystano fragmenty utworów literackich:
     (...) Żył sobie mędrzec, który znał odpowiedzi na wszystkie, nawet najtrudniejsze pytania. Nikt nie mógł go zaskoczyć ani pokonać. Pewien chłopak wpadł na genialny pomysł:
     "Tym razem go przechytrzę i będzie miał problem z odpowiedzią." Złapał motyla i zamknął go w dłoni. Zapytał mędrca: "Żywy czy martwy? Jak odpowie żywy - zgniotę go, jak odpowie martwy - wypuszczę na wolność." A mędrzec uśmiechnął się lekko i powiedział:
     „To zależy tylko od Ciebie” (...)
     „Owoce dojrzewają w świetle światła, ludzie zaś w świetle miłości"

J. Langbehn


„(...) już w zaraniu młodości człowiek wsiąka we frazes i grymas. W takiej kuźni wykuwa się dojrzałość nasza.”

W. Gombrowicz


„Ciesz się każdą chwilą, abyś potem nigdy nie żałował, że utraciłeś młodość. Każdemu etapowi życia Pan przypisał właściwe mu niepokoje.”

P. Coelho


„A ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź, wiatrem łagodnym włosy jak kwiaty rozwiej, zacałuj, ty mnie ukołysz i uśpij, snem muzykalnym zasyp, otumań, we śnie na wyspach szczęśliwych nie przebudź ze snu. Pokaż mi wody ogromne i wody ciche, rozmowy gwiazd na gałęziach pozwól mi słyszeć zielonych, dużo motyli mi pokaż, serca motyli przybliż i przytul, myśli spokojne ponad wodami pochyl miłością”.

„Prośba o wyspy szczęśliwe” K. I. Gałczyński


      Gimnazjalistom bardzo podobało się przedstawienie. Za szczególnie atrakcyjny element sztuki uznali muzykę, taniec, kostiumy, efekty specjalne oraz język, którym porozumiewali się bohaterowie – przeplatany slangiem młodzieżowym i poetyckością.Półkolonie w czasie ferii


     W dniach 14-18 lutego 2011r. w budynku Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Rzekuniu odbyły się półkolonie zorganizowane przez parafię w Rzekuniu. Uczestniczyło
w nich ponad 130 osób.
      W programie znalazły się spotkania i pogadanki na temat bezpieczeństwa z pracownikami Policji, Państwowej Straży Pożarnej , Pogotowia Ratunkowego. Zorganizowano wyjazd na pływalnię i lodowisko w Zambrowie oraz do klasztoru Sióstr Benedyktynek
w Łomży. W czwartek 17 lutego odbyła się dyskoteka.
     Dzięki uprzejmości parafian - właścicielowi piekarni panu Krzysztofowi Rycharskiemu oraz
hurtowni mięsa i wędlin „Marex” uczestnicy półkolonii codziennie otrzymywali drugie śniadanie.


Szkolna liga halowej piłki nożnej


Szkolna liga piłki halowej trwała od 1.10.2010 r. do 20.01.2011 r.


Końcowa klasyfikacja:


klasa			pkt.	    bilans bramek

1-mce IIA 		21 		85:21
2-mce IIIC		19		65:22
3-mce IIC		19		46:33
4-mce IIIA		18		82:24
5-mce IIB		12		34:34
6-mce IA		 9		30:44
7-mce IIIB		 6		58:42
8-mce IB		 3		9:124
9-mce IC		 0		13:58

Najlepsi strzelcy:
1.	Łukasz Suchcicki 		34 bramki IIIA
2.	Patryk Białobrzewski 	33	      IIA
3.	Przemysław Małkowski	30	      IIIA
Na apelu dn. 10.02.2011 r. dyrektor szkoły Bożena Jaskólska udekorowała medalami najlepsze trzy drużyny, a najlepszy strzelec otrzymał statuetkę.
Template & Design by Sliffka